Güncel

AK Partili olduğunu başka partide öğrendi

41 yıl öğretmenlik yapan Ömer Arslan, kendisine yakın bulduğu siyasi partiye üye olmak için partinin genel merkezine gitti. Arslan, burada AK Parti’ye üye olduğunu öğrenince savcılığa başvurdu.

AK Partili olduğunu başka partide öğrendi

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yaşayan 41 yıllık öğretmen Ömer Arslan, emekli olduktan sonra görüşlerine yakın olan bir siyasi partiye üye olmak istedi. Ancak Arslan, üye olmak için gittiği siyasi partinin genel merkezinde AK Parti’ye üye olduğunu öğrendi. Arslan, Afşin Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek kendisini AK Parti’ye üye yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

‘SEN BAŞKA PARTİYE ÜYESİN’

Ömer Arslan üye olmak istediği partinin genel merkezinde görüştüğü yetkiliden şu sözleri duydu: “Sen başka partiye üyesin. Bu partiden istifa etmelisin.”

SUÇ DUYURUSU: BENİ ÜYE YAPANLARDAN ŞİKAYETÇİYİM

Arslan kendisini AK Parti’ye üye yapanların bulunması ve cezalandırılması için Afşin Cumhuriyet Başsavcılığı’nda suç duyurusunda bulundu ve dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Afşin Teaş İstiklal Ortaokulu’ndan 2020 Temmuz ayında emekli oldum. Aynı okulda 657 Devlet Memurları Kanunu’na göre çalıştım. Halen görevde iken benim bilgim ve alakam dışında 2012 yılı ikinci dönemde AKP’ye üye yapmışlar. Kanuna göre bu durum suç teşkil etmekte. Beni bu partiye üye yapanlardan şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim.”

Duvar Gazete

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL