SonDakika

Bakan Bozdağ’dan, Bursa ve İstanbul’daki saldırılarla ilgili açıklama

Bakan Bozdağ’dan, Bursa ve İstanbul’daki saldırılarla ilgili açıklama

Bakan Bozdağ'dan, Bursa ve İstanbul'daki saldırılarla ilgili açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Bozdağ, Bursa’da cezaevi aracına bombalı saldırı ile İstanbul Gaziosmanpaşa’da TÜGVA’nın da bulunduğu binanın yanında bomba patlatılmasının eş zamanlı olduğuna dikkat çekti. Bozdağ ”Saldırıların terör saldırısı olduğu bir gerçek” dedi.

Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hem Bursa’da cezaevi aracına yönelik bombalı saldırı hem de Cemal Kaşıkçı cinayeti dava sürecine ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

”TÜRK MAHKEMESİNİN SON SÖZÜ SÖYLEME HAKKI ORTADAN KALKMIYOR”

Bozdağ, Cemal Kaşıkçı cinayeti davasının Suudi Arabistan’a devri ile ilgili ”Bu nakil Türk mahkemelerinin son sözü söyleme hakkını ortadan kaldırmıyor. Dosya açık sadece yargılama durmuş olacak” dedi.

”SALDIRILARIN TERÖR SALDIRISI OLDUĞU BİR GERÇEK”

Bakan Bozdağ, Bursa’da cezaevi aracına yönelik düzenlenen bir infaz koruma memurunun şehit olduğu bombalı saldırı ile İstanbul Gaziosmanpaşa’da, ilk iki katında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bulunan 5 katlı binanın yanındaki patlamayla ilgili ise şöyle konuştu:

”(Bursa’daki saldırı) Yaralılarımızın durumu iyi. İnfaz koruma memurları çok zor şartlar altında görev yapıyorlar. Faille ilgili güvenlik güçleri yakın takipte, İz sürmeye devam ediyor. İlk verilere göre önemli sonuçlara ulaştıklarını görüyoruz. Çalışma hızlı şekilde devam ediyor.

(İstanbul’daki saldırı) Gaziosmanpaşa’da gerçekleşen saldırı ile Bursa’da yaşanan saldırıların eş zamanlı ve kullanılanlar aynı. Saldırıların terör saldırısı olduğu bir gerçek.”

SIĞINMACI TARTIŞMASI

Bozdağ, sığınmacı tartışmalarıyla ilgili ise şu açıklamalarda bulundu:

”Hukuka uyarak muameleye tabi tutuluyorlar. Gönlümüz arzu ediyorki Suriye’deki güvenli ortamın oluşması ve onların da geri dönmeleridir. Türkiye içinde de suça karışan pek çok sığınmacı sınır dışı edildi. Seçim 2023’te bu konu halkın değerlendirmeleri göze alınarak siyasetçiler tarafından istismar ediliyor. Seçim yaklaştıkça bu istismar farklı konulara çekilecektir. İstismarcılara fırsat vermemek lazım. Türkiye’de iç huzuru bozmak isteyenlere de fırsat vermemek lazım. Türk halkının basireti oyun kuranların oyunlarını bozacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL