SonDakika

Dolar kuru bugün ne kadar? (22 Mart 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (22 Mart 2022 dolar – euro fiyatları)

Dolar kuru bugün ne kadar? (22 Mart 2022 dolar - euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haftanın ikinci gününde de yatay hareketlerini sürdürüyor. Dolar/TL 14,82’nin; euro/TL ise 16,30’un hemen üzerinde işlem görüyor.

Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,3 üzerinde 98,9 seviyesinde bulunurken, euro/dolar paritesi önceki kapanışın yüzde 0,3 altında 1,0980’den alıcı buluyor.

Analistler, dün ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Jerome Powell’ın şahin olarak nitelendirilen açıklamalarının doları diğer para birimleri karşısında desteklediğini ifade etti.

Powell, dün yaptığı konuşmada gerekmesi halinde mayısta 50 baz puanlık faiz artırımına gidebileceklerini aktarırken, gelecek toplantılar için de 50 baz puanlık faiz artışlarına kapıyı açık bıraktı.

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın varlık fiyatları açısından başlıca risk unsuru olmayı sürdürdüğünü kaydeden analistler, taraflar arasında devam eden müzakerelerin ise savaşın fiyatlamalar üzerindeki etkisini törpülediğini bildirdi.

Analistler, bugün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde ve Fed yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra Euro Bölgesi’nde cari işlemler dengesi ve ABD’de Richmond Fed imalat endeksinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar endeksinde 99,4 seviyesinin önemli direnç, 98,5’in destek konumunda olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL