Ekonomi Güncel

‘Dur denmeyecek mi!’ İpar: DEDAŞ zulmüne devam ediyor

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, çiftçilere gelen ürün prim desteklerine borçları olmaması rağmen DEDAŞ tarafından haksız yere el konulduğunu kaydetti. …

‘Dur denmeyecek mi!’ İpar: DEDAŞ zulmüne devam ediyor

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, ürün prim desteği alan çiftçilerin karşı karşıya kaldığını sorunu tekrar gündeme getirdi.  Çiftçilerin borcu olmamasına rağmen Dicle Elektrik A.Ş. tarafından haksız yere el konulduğunu öne süren İpar, çiftçilerin bu blokeyi kaldırmak için Şanlıurfa merkeze gitmek zorunda olduklarını vurguladı. Sosyal medya hesabından “Buna dur denmeyecek mi” diyen İpar, yaptığı paylaşımda, “Dedaş zulmüne devam ediyor. Çiftçilerin gelen ürün prim desteklerine borcu olmamasına rağmen yine haksız yere el koymalar başladı. Bu çiftçilerimiz blokeyi çözmek için Ş. Urfa merkeze gitmek zorunda. Alacağı desteğin bir kısmını da yol masrafına veriyor. Buna dur denmeyecek mi daha!” ifadelerini kullandı.
Dedaş zulmüne devam ediyor.Çiftçilerin gelen ürün pirim desteklerine borcu olmamasına rağmen yine haksız yere el koymalar başladı.Bu çiftçilerimiz blokeyi çözmek için Ş.Urfa merkeze gitmek zorunda.Alacağı desteğin bir kısmını da yol masrafına veriyor. Buna dur denmeyecek mi daha!
— Hikmet İPAR (@hikmetipar) February 28, 2022
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL