Güncel

HDP’ye yönelik baskı ve gözaltılar devam ediyor!

Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik Kobanê soruşturması

HDP’ye yönelik baskı ve gözaltılar devam ediyor!

HDP’ye yönelik baskı ve gözaltılar birçok kentte düzenlenen açıklamalarla protesto edildi. HDP’liler, “Kürt halkı, HDP diz çökmedi, hiçbir zaman da çökmeyecek. Kazanan halklar kaybeden AKP olacak” dedi.


Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik Kobanê soruşturması kapsamında 91 kişi hakkında verilen gözaltı kararı ve Cizre ilçe binasına yönelik polis baskını birçok kentte protesto edildi.

HDP Urfa İl Eşbaşkanı Ziya Çalışkan, “Gün geçtikçe, ekonomi ve siyasi çıkmaza giren AKP-MHP iktidarı, bunu örtbas etmek için her gün; gündemi farklı yöntemlerle meşgul etmekte, toplumun dikkatini dağıtmak için her türlü yasa dışı yöntemlerle başvurmakta asla geri durmamaktadır” dedi.

HDP Milletvekili Ömer Öcalan ise “Bizimle baş edemeyenler entrika peşindeler. Kobanê davasını hangi entrikalar ile planlandığını biliyoruz. Biz korkuyu yendik. Bu çeteci anlayış kaybedecek. Ülkenin içine düştüğü durama herkes vakıf. Kanun dışına çıkmayın, halkın iradesine saygı duyun. Demokratik siyaseti sürdüreceğiz. Biz meşruyuz. Gündemi kimse saptıramaz” diye konuştu.

Açıklama, “Direne direne kazanacağız”, “HDP halktır halk burada” sloganlarıyla son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL