Eğitim

İki yılın ardından yüz yüze 23 Nisan

İki yılın ardından yüz yüze 23 Nisan

İki yılın ardından yüz yüze 23 Nisan

Okullarda, Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır çevrim içi etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl yüz yüze etkinliklerle kutlanıyor.

Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır yüz yüze kutlanamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu yıl eskisi gibi coşkuyla kutlanıyor.

Salgının başlamasının hemen ardından Milli Eğitim Bakanlığı, iki yıl önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yıl coşkusunu, TRT EBA TV ekranları aracılığıyla evlere taşımıştı. Geçen yıl da salgının devam etmesi nedeniyle, 101. yıla özel kutlama törenleri okullarda yapılamamıştı.

Bakanlığa bağlı resmi ve özel tüm ilköğretim kurumlarında, TBMM’nin kuruluşunun 102. yılı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel kutlama törenleri, okullarda tıpkı salgın öncesinde olduğu gibi yüz yüze kutlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaretinin ardından çocuklara koltuk bırakma geleneğini bu yıl da sürdürecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL