Güncel

İntihara sürüklenen ve hücreye konulan tutukluların yanına ip ve jilet bırakıldı!

İSTANBUL- Silivri’de intihara sürüklenen tutuklulardan 2’si ambulansla İzmir’e sevk edildi.Silivri’den ailesini arayan Ercan Morkoç, diğer tutukluların hücreye konulduğunu, gardiyanların yanlarına ip ve jilet bıraktığını belirtti.

İntihara sürüklenen ve hücreye konulan tutukluların yanına ip ve jilet bırakıldı!

İSTANBUL– Silivri’de intihara sürüklenen tutuklulardan 2’si ambulansla İzmir’e sevk edildi.Silivri’den ailesini arayan Ercan Morkoç, diğer tutukluların hücreye konulduğunu, gardiyanların yanlarına ip ve jilet bıraktığını belirtti.

Silivri 5 No’lu L Tipi Kapalı Cezaevi’nde 60 gardiyanın baskı ve işkencesinin ardından yaşamına son vermek isteyen 6 tutukludan Ferhan Yılmaz ile ismi öğrenilemeyen bir tutuklu yaşamını yitirdi. İşkencenin ardından intihara sürüklenen Coşkun Ağca, Tolga Okçu, Abdulmenav Çetin, H. Masal ile Ali adlı tutukluya dair bilgiye ulaşılmazken, Halil Kasal adlı tutuklunun ise yoğun bakımda olduğu bilgisine ulaşıldı.

AMBULANSLA İZMİR’E SEVK EDİLDİ

Çocuklarının intihara sürüklendiğini öğrenen Ağca’nın ailesi Silivri Cezaevi’ne avukat gönderdi. Cezaevi idaresi ile görüşen aile avukatına idare, Ağca’nın İzmir 2 No’lu F Tipi Kapalı Cezaevi’ne ambulansla zorla sevk edildiğine dair bilgi verdi. Ağca’nın annesi Fatma Ağca, İzmir Cezaevi’nden bir gardiyanın kızını aradığını ve aynı bilgiyi verdiğini aktardı.  Halil Kasal’ın annesi Beyaz Kasal da çocuğunun İzmir’e sevk edildiğini ve şu anda hastanede olduğunu aktardı. Anne Kasal, çocuğunun hangi hastanede olduğuna dair bilgiye ulaşamadığını kaydetti. Anne Kasal, ayrıca yol parası olmadığı için çocuğunu görmeye gidemediğini belirtti.

İP VE JİLET BIRAKILMIŞ

Aynı cezaevinde bulunan Ercan Morkoç’un da intihara sürüklendiği öğrenildi. Bu gün ailesini arayan Ercan Morkoç, Orhan Hacıoğlu, Abdulmenav Çetin, H. Masal, Tolga Okçu’nun hastaneye götürüldüğü ve daha sonra karantina koğuşunda kaldığı bilgisini paylaştı. Morkoç, Hacıoğlu, Çetin, Masal, Okçu ve Ali adındaki tutukluların kaldığı koğuşa ip ve jilet bırakıldığını ve gardiyanların, “Ölmediniz, şimdi kendinizi tekrar kesin” dediğini aktardı.

Morkoç, ayrıca söz konusu tutukluların ölüm orucuna girdiğini de paylaştı.

Mezopotamya ajans

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL