Güncel Siyaset

İsmi ilişkilendirilmişti!  Kırıkçı: Hukuki süreci başlatacağım!

İsminin bazı sosyal medya hesaplarında imar planıyla ilişkilendirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, söz konusu hesaplar hakkında hukuki süreci başlatacağını ifade etti. …

İsmi ilişkilendirilmişti!  Kırıkçı: Hukuki süreci başlatacağım!

Son dönemde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülen Şehitlik Mahallesindeki ilgili parselin imar planı değişikliğiyle petrol istasyonuna dönüştürülmesi kararı gündemden düşmüyor. Söz konusu imar değişikliğiyle ilgili iddialar gündemdeki yerini korurken, ismi bazı sosyal medya hesaplarında söz konusu kararla ilişkilendirilen AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı’dan da bir açıklama geldi. İsmini sosyal medyada ilişkilendirenleri ‘sosyal medya şaklabanı’ olarak nitelendiren Kırıkçı, “Hiçbir kararında müdahalemizin olmadığı bahse konu imar düzenlemesi ile ilgili iftira ve algı kampanyası konusunda kesinlikle hukuki süreci başlatacağımızı ifade etmek isterim” dedi.
‘SİYASET TAHAMMÜL İŞİDİR’Karar ve yetki merciinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olduğunun altını çizen Kırıkçı, kamuoyundaki hassasiyetin göz önünde bulundurulduğunu ifade etti.
Kırıkçı, “Son günlerde bir kısım sosyal medya hesaplarında bir imar düzenlemesiyle ilgili tepkileri ‘siyaset tahammül işidir’ yaklaşımıyla değerlendirdik. Elbetteki AK Parti olarak kamuoyu bizim önceliğimizdir. Bu sebeple kamuoyunun yaklaşım ve eleştirilerini dikkate alarak Büyükşehir Belediyemizden ve yetkili birimlerden dosyanın hassasiyetle tekrar gözden geçirilmesini istedik. Bu iş ve işlemlerle ilgili karar ve yetki mercii olan Büyükşehir Belediyemiz, askıdaki İmar değişikliği düzenlemesine yapılmış olan itirazları kamuoyu hassasiyetini de göz önünde bulundurarak Büyükşehir Belediye Meclisimizde tekrar değerlendirecektir” dedi.
‘İLKESİZ BİR SİYASİ İHTİRASIN DIŞA VURUMUDUR’“Bahse konu imar düzenlemesi üzerinden partimize ve şahsımıza yönelik ahlaksız bir iftira ve algı mühendisliği yapılması bu işin esas maksadını ortaya koymaktadır” diyen Kırıkçı, “Çamur at izi kalır yaklaşımıyla, sürecin hiçbir kısmında müdahalesi olmayan partimizi ve şahsımızı iftira ile yıpratmaya çalışanlar iyi bilsinler ki, bu güne kadar tüm yanlışlarla mücadele ettiğimiz gibi bundan sonra da mücadeleye etmeye devam edeceğiz. Bu pervasız saldırıların sebebi ise onurlu bir siyaset yapma ısrarımızdaki duruşumuzdur. Bu saldırılar, bizi partimizin de temel düsturu olan temiz siyaset yapma ısrarımızdan alıkoyamayacaktır.

Bu algı kampanyasında dikkatimizi çeken şey ise, algıyı oluşturanların Ankara’dan telefonla bazı basın ve STK’ları arayarak algıyı köpürtme telkininde bulunmalarıdır. Bu ahlaksız kumpas, işin maksadını zaten ortaya koymaktadır. Ayrıca bazı basın kuruluşlarının kimler tarafından arandığını ve bu aramalarda sürecin içine mutlaka partimizi ve şahsımızı katma ısrarından da haberdarız. Şehirler yasalarla yönetilir, algılarla değil. Üç beş şahsi muhterisin müfteri yaklaşımları, çürümüş bir vicdanın ve ilkesiz bir siyasi ihtirasın dışa vurumudur” ifadelerini kullandı.
‘ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKLERDİR’Göreve geldiği günden bu yana eleştiri kültürünü diri tutmak için hiç kimseye dava açmadığını kaydeden Kırıkçı, söz konusu şahıslarla ilgili hukuki süreci başlatacağını dile getirdi. Kırıkçı sözlerini şöyle tamamladı:  “Ancak bu iyi niyetimizi siyasi bir linç kampanyasına dönüştürme çabası içinde olanların asla iyi niyetli bir yaklaşım içinde olmadıklarını görüyorum. Bu sebeple, hiçbir kararında müdahalemizin olmadığı bahse konu imar düzenlemesi ile ilgili iftira ve algı kampanyası konusunda kesinlikle hukuki süreci başlatacağımızı ifade etmek isterim. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Aksi taktirde müfteridir. Bu kumpas odakları elbetteki adalet önünde hesap vereceklerdir.
Hiçbir sürecine müdahil olmadığımız bahse konu imar düzenlemesinin teknik ve diğer işlemlerine dair soruların muhatabı ise AK Parti İl Başkanlığı değildir.”
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL