Güncel

KDP ihanet içerisinde

Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik operasyona KDP’nin de ortak olmasını “ihanet” olarak değerlendiren Diyarbakırlılar, “KDP Türk devleti ile bir araya gelmiş, Kürt halkını öldürüyor” dedi. 

KDP ihanet içerisinde

DİYARBAKIR – Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik operasyona KDP’nin de ortak olmasını “ihanet” olarak değerlendiren Diyarbakırlılar, “KDP Türk devleti ile bir araya gelmiş, Kürt halkını öldürüyor” dedi.

Federe Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani, AKP Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile 15 Nisan’da İstanbul’da bir araya gelmesinden sonra 17 Nisan gecesi, Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik operasyon başlatıldı. Türkiye’nin başlattığı askeri operasyonda  KDP güçleri de yer aldı. Federe Kürdistan Bölgesi’ne yönelik başlatılan askeri operasyon ve KDP’nin operasyonda yer almasını Diyarbakırlılara sorduk.
‘KDP İHANET İÇERİSİNDE’
KDP’nin yapılan operasyona destek vermesini ihanet olarak gören yurttaşlardan Mesut Koçer, Barzani’nin Erdoğan’la görüşmesine yönelik, “Bu görüşmede, ihanet planlarını ortaklaştırdılar” dedi.
KDP’nin Kürtler için doğru bir çalışma yapmadığını söyleyen Koçer, “KDP’nin dürüst olmama nedeni bir aşiret reisi gibi davranmasıdır. KDP’nin yaptığı büyük bir ihanettir. KDP’nin tarihi geçmişten bugüne ihanet üzerine kurulu. Güney Kürdistan halkına sesleniyorum. Artık kimse PDK hükümetine inanmasın. Hain her zaman haindir, hainlikten vazgeçmez. PDK’nin halka hiçbir hayrı yok. Ne zaman Türkiye’ye gelse operasyon başlıyor” ifadelerini kullandı.
‘KDP KÜRTLERE HAİNLİK YAPIYOR’
“İki gündür Türk devleti zulüm ve bombalama yapıyor. O kadar kişi ölüyor, kimse sesini çıkarmıyor” diyen İbrahim Taşer ise, KDP’nin hainlik yaptığını söyleyerek, “Onların elleriyle savaş uçakları kalkıyor, orayı bombalıyor. KDP hainlik yapıyor olmasaydı, savaş uçakları oraya gitmezdi. Kürt halkına hainlik yapıyor. KDP Kürt yok diyor. Bu eylemiyle Kürt halkının kazanımlarına ihanet ediyor. KDP kendini satan parti. Artık KDP’nin kendi halkına dönmesini istiyoruz. İhanetin sonu yok. Böyle devam ederse kaybeder” diye konuştu.
Taşer, Federe Kürdistan Bölgesi halkını yönetimin politikalarına karşı tepki göstermeye çağırdı.
‘PDK HALKIN KANINI İÇİYOR’
KDP’nin büyük bir hatanın içerisinde olduğunu dile getiren Hacı Polat adlı yurttaş, KDP yönetimin kendi çıkarı için halkını öldürttüğünü vurgulayarak, KDP’nin bu adımla “brakuji”yi gerçekleştirdiğini ifade etti. KDP’nin, Kürtler aleyhine yaşanan gelişmelere ortak olmaması gerektiğini ifade eden Polat, “Kendini paraya satmış, bunun adı ihanettir. PDK bu saatten sonra hatalarından vazgeçmeli ve kan dökmemeli. Neden halkını öldürtüyor? Kürt halkı mazlum bir halk. PDK onlara yol veriyor. Onlar da gidip oraları bombalıyor. Güney Kürdistan halkı PDK hükümetine karşı çıkıp ‘Ben bunu kabul etmiyorum’ desin. Güney Kürdistan’a halkı katletmek için gidiyorlar. Bunlar kana susamış. PDK hükümeti halkın kanını içiyor. PDK Türk devleti ile bir araya gelmiş Kürt halkını öldürüyor” şeklinde konuştu.
‘KABUL EDİLMEZ’
Bir diğer yurttaş Mehmet Taş ise, saldırıları kınayarak, şunları kaydetti: “İnsanları niye katlediyorsun? Ülke bu kadar ekonomik krizdeyken, insanlar ekmeğe muhtaçken bombaları uçaklara yüklüyorsunuz. Ondan sonra gidip insanları katlediyorsunuz. Bir Kürt partisi olarak başka Kürtleri katletmesi kabul edilemez bir şey. Bizim düşmanlarımızla anlaşıyorsun, gelip bizi silahlarla bombalıyorsun. Bize saldıran veya düşmanla iş birliği yapan bir partiyi kabul edemeyiz. Hiçbir Kürt kabul etmez. Aklı başında olan insanlar da kabul etmez. Kesinlikle bu yanlıştan dönmelidirler. Kimsenin de bunları desteklememelerini söylerim. Zulme ortak olan bizden değildir. Siz hainlerden tarafsanız, bizden taraf değilsiniz. Herkesin tarafını açık açık belli etmesi lazım. Biz KDP’nin bu şekil destek verip bize saldırmasına karşıyız. Bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz. Bunun ismi ihanet ve katliamdır. Aklı başında ve vicdanı olan hiç kimsenin bu operasyonları kabul etmemesi lazım. Sen Müslüman olduğunu iddia ediyorsun. Ramazan ayında niye insanları katlediyorsun? Bizi dinlemiyorsun, toplumu dinlemiyorsun bari inandığın dini dinle.”
“PDK Güney Kürdistan halkının kazanımlarını yok etmek istiyor. Kürt gençleri olarak bu politikalar karşısında şaşıyoruz”  diyen Ahmet Dağ bu saldırılara karşı mücadele edilmesi gerektiğini, oturup izlemekle hiçbir şeyin hallolamayacağını belirtti.
Barzani’nin hainlik yaptığını söyleyen Dağ, “Para ve çıkarları için Kürt halkının kazanımlarını veriyor. Kürt halkının yaşamasını istemiyorlar” diye ekledi.
‘KENDİNİ SATAN KİŞİ SATMAKTAN VAZGEÇMEZ’
KDP’nin Kürt halkı üzerinde bir zulüm olduğunu söyleyen Murat Varoğlu da, “Barzani ailesi Kürt halkına sadık değil. Binlerce yılda geçse PDK’den bir şey olmaz. Kendini satan kişi satmaktan vazgeçmez” ifadelerini kullandı.
Mezopotamya ajans

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL