Dünya

Kherson nerede? Ukrayna’da ele geçirildi iddiası! Kherson (Herson) kenti nerede, hangi bölgede? İşte konumu!

Rusya Ukrayna Savaşı hız kesmeden devam ederken, Ukrayna’da bazı bölgelerin Rus kontrolüne geçtiği yönünde haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Ukrayna’nın güney bölgesinde bulunan Kherson ya da Herson kentinde liman ve tren istasyonu kontrolünün Rus ordusuna geçtiği haberleri gündeme geldi. Peki Kherson nerede? Kherson (Herson) kenti hangi bölgede? İşte konumu! …

Kherson nerede? Ukrayna’da ele geçirildi iddiası! Kherson (Herson) kenti nerede, hangi bölgede? İşte konumu!

Rusya Ukrayna Savaşı hız kesmeden devam ederken, Ukrayna’da bazı bölgelerin Rus kontrolüne geçtiği yönünde haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak Ukrayna’nın güney bölgesinde bulunan Kherson ya da Herson kentinde liman ve tren istasyonu kontrolünün Rus ordusuna geçtiği haberleri gündeme geldi. Peki Kherson nerede? Kherson (Herson) kenti hangi bölgede? İşte konumu!

usya Ukrayna Savaşı yedinci gününde hızını kesmeden sürerken, Rus ordusu Ukrayna şehirlerinde ilerlemesine devam ediyor. Son olarak gündeme gelen haberlere göre Ukrayna’nın güney bölgesinde yer alan Herson kentinde liman ve tren istasyonunun Rus ordusuna geçtiği ifade edildi. Gelişme üzerine Kherson’un konumu ve nerede yer aldığı merak ediliyor. Peki Kherson şehri nerede?

KHERSON (HERSON) NEREDE?

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan şiddetli çatışmaların yaşanmakta olduğu şehirlerden biri olan Herson’da bazı bölgelerin Rus ordusunun kontrolüne geçmiş olduğu söyleniyor. Herson Belediye Başkanı İgor Kolıhayev, şehrin bazı bölgelerinde kontrolün Rus ordusuna geçtiğini ancak şehrin direnmeye devam ettiğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL