Eğitim Güncel

Milli Eğitim Bakanı görmesin! Urfa’daki okulun oyun alanı ve kantini yok!

Haliliye’de bulunan Mehmet Saçlı Ortaokulu’nda oyun alanı ve kantin bulunmadığı öne sürüldü. Okulun ihtiyaçları için Urfa Endüstri Meslek Lisesi devreye girdi. …

Milli Eğitim Bakanı görmesin! Urfa’daki okulun oyun alanı ve kantini yok!

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Mehmet Saçlı Ortaokulu’nda oyun alanı ve kantin olmadığı için öne sürüldü. Çocukların oyun oynayarak ve eğlenerek zaman geçirebilmeleri için kolları sıvayan Urfa Endüstri Meslek Lisesi, voleybol direği ve basketbol potasını yaptı. Okulun kantin ihtiyacı için de mobilya bölümünün işe başladığı belirtildi. Urfa Endüstri Meslek Lisesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:
“Haliliye Mehmet Saçlı Ortaokulunda oyun alanı ve kantin bulunmadığını öğrendik. Oyun alanı için voleybol direği ve basket potasını metal bölümündeki öğretmenlerimiz yaparak okula teslim ettiler. Kantin için tefrişatlarının yapımına da Mobilya bölümü olarak başladık.”
MİLLİ EĞİTİM BAKANI FIRÇA ATMIŞTIGeçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Eyyübiye ilçesinde ziyaret ettiği bir okuldaki eksiklikler için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ve Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir’i kameraların önünde azarlamış ve bu görüntüler Türkiye’de gündem olmuştu.
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL