Güncel

Öcalan’ın doğduğu evin bahçesine fidan diktiler!

Urfa Barış Anneleri Meclisi, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın doğduğu evin bahçesine 73’üncü yaş günü dolayısıyla fidan dikti.

Öcalan’ın doğduğu evin bahçesine fidan diktiler!

URFA – Urfa Barış Anneleri Meclisi, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın doğduğu evin bahçesine 73’üncü yaş günü dolayısıyla fidan dikti.

Urfa Barış Anneleri Meclisi üyeleri, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın 73’üncü yaş günü dolayısıyla fidan dikti. Öcalan’ın dünyaya geldiği Halfeti İlçesi Amara (Ömerli) Mahallesi’ndeki evin bahçesinde düzenlenen etkinliğe kardeşi Mehmet Öcalan, HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Urfa İl ve Halfeti ilçe örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda barış annesi katıldı.

Fidanlar zılgıtlar ve alkışlar ile toprağa dikildi. Kutlamada konuşan Urfa Barış Anneleri Meclisi Üyesi Hadlê Oğur, “Bugün  Öcalan’ın 73’üncü doğum günü için doğduğu eve fidan diktik. Nar ağacı diktik. Nar, bereketi temsil eder. Bir tane nar binlerce taneyi bünyesinde barındırıyor. Bu ağaç Abdullah Öcalan’ın özgürlüğüne vesile olsun. Abdullah Öcalan özgür olduğunda bu ağacın meyvelerini yesin” diye konuştu.

Kadınlar ardından seslendirdikleri şarkılar eşliğinde kutlamayı sürdürdü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL