Güncel

Pınar Gültekin’in babası Erdoğan ile görüşmeyi anlattı

FacebookTwitterGoogle+LinkedInRedditPinterestEmailStumbleUponWhatsAppvKontakteİZMİR – Erdoğan’la bir araya geldikleri iftar yemeğine ilişkin konuşan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, Cumhurbaşkanı’nın kadın katliamlarının faillerinin affedilmeyeceğine dair söz verdiği ifade ederek bu sözlerinde samimi olup olmadığını uygulamada göreceklerini..

Pınar Gültekin’in babası Erdoğan ile görüşmeyi anlattı
İZMİR – Erdoğan’la bir araya geldikleri iftar yemeğine ilişkin konuşan Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, Cumhurbaşkanı’nın kadın katliamlarının faillerinin affedilmeyeceğine dair söz verdiği ifade ederek bu sözlerinde samimi olup olmadığını uygulamada göreceklerini söyledi.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katledilen kadınların aileleri ile dün akşam iftar yemeğinde bir araya geldi. Dolmabahçe Çalışma Ofisi’ndeki iftar yemeğine, erkekler tarafından katledilen Şule Çetin, Nuray Demir, Azra Gülendam Haytaoğlu, Dilek Kaya, Sıla Şentürk, Dilara Yıldız, Başak Cengiz, Sezen Ünlü, Emine Bulut, Pınar Gültekin, Müzeyyen Boylu, Özgecan Aslan, Hatice Senem, Hafize Kurban ve Hayriye Aylin Alkutay’ın yakınları davet edildi.
2 SAAT SÜRDÜ
Yaklaşık 2 saat süren iftar yemeğinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakan ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı yardımcıları da yer aldı. İftar yemeğine Pınar Gültekin’in annesi Şefika ile babası Sıddık Gültekin birlikte katıldı. Sıddık Gültekin, iftar yemeğinde konuşulanlara ilişkin ajansımıza bilgi verdi.
ŞİKAYETLER ANLATILDI
Katledilen kadınların ailelerini davet eden bir iftar yemeği olduğunu söyleyen Gültekin, şöyle devam etti: “Aileler olarak çocuklarımızı katleden failler ve yargılamalarıyla ilgili endişe ve şikayetlerimizi anlattık. 2 yıldır kızımın mahkemesi devam ediyor. ‘Bir kadın katliamı davası nasıl 2 yıl sürebilir?’ diye sorduk. Biz her seferinde 5 bin kilometre yol gelip gidiyoruz. Her şey ortada ve açıkken bizi neden bu kadar götürüp getiriyorlar. Bunu dile getirdim.
‘CEZALAR CAYDIRICI OLMALI’
Cumhurbaşkanı tüm aileleri tek tek dinledi. Bize ‘bundan sonraki kadın cinayetlerinde şiddet ve katliam failleri affedilmeyecek. İyi hal indirimi kesinlikle verilmeyecek. En yüksek ceza neyse verilecek’ dedi. Ancak kızımın katili olan Cemal Metin Avcı’nın ‘en ağır ceza alması, ya da indirim olmayacak’ gibi bir söz söyleyemedi. Genel konuştu. Bir sürü şey… Biliyorsunuz işte siyaset. Bu açıklamaların da samimi olup olmadığını uygulamada göreceğiz. Cumhurbaşkanı ile bir araya gelmenin iyi olup olmadığını bize verilen sözlerin tutup tutmadığından göreceğiz. Bizim dosyamızdaki tüm deliller ortada. Adli Tıp bütün delilleri açığa çıkarttı. Buna göre yapılması gereken de ortada. Hunharca yapılan cinayetlerin failleri affedilmemeli. Cezalar caydırıcı olmamalı.”
mezopotamya ajans

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL