Güncel Teknoloji

Robotlar Şanlıurfa’da yarışacak!

‘Göbeklitepe’ teması ve ‘Ahican Tarihin Sıfır Noktasında’ sloganıyla 12 kategoride gerçekleştirilecek olan 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması Şanlıurfa'da yapılacak. …

Robotlar Şanlıurfa’da yarışacak!

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması, bu yıl 13-16 Haziran 2022 tarihleri arasında Şanlıurfa’da GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde yapılacak. Yarışma, “Göbeklitepe” teması ve “Ahican Tarihin Sıfır Noktasında” sloganıyla 12 kategoride gerçekleştirilecek.
Başvurusu robot.meb.gov.tr adresinden yapılacak olan yarışma, COVID-19 salgını nedeniyle ulusal düzeyde, seyirciler asgari seviyede tutularak veya seyircisiz olarak gerçekleştirilecek.   Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ACROME Robotik Mekatronik Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü çerçevesinde yarışmanın ortaya çıkardığı rekabet duygusu ile öğrencilerin kodlama becerilerinin en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak üzere en yoğun katılımın olduğu Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Çizgi İzleyen (Hızlı Seviye), İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo ve Labirent Ustası olmak üzere 6 kategoride riders.ai platformu üzerinden bu yıl ilk defa 25 Nisan/1 Mayıs 2022 tarihleri arasında Sanal Robot Yarışması ile ön eleme yapılacak.
BAŞVURULAR NE ZAMAN?Ortaokul, lise ve yükseköğretim öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya ilişkin bilgiler robot.meb.gov.tr adresinden takip edilebilecek.
Yarışmaya başvurular 7 Mart 2022 tarihinde başladı. Ön elemesi yapılacak 6 kategoride son başvuru tarihi 17 Nisan 2022 ve ön elemesi yapılmayacaklar için ise son başvuru tarihi 22 Mayıs 2022 olarak açıklandı. Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL