Güncel Sağlık

Şanlıurfa ASKOM toplantısına ev sahipliği yaptı!

2022 Yılı 8. Bölge ASKOM toplantısı Şanlıurfa’nın ev sahipliğinde yapıldı. …

Şanlıurfa ASKOM toplantısına ev sahipliği yaptı!

2022 Yılı 8. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısı Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Konferans salonunda yapıldı.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, İl Sağlık Müdür vekili Dr. Öğr. Üys. Faruk Günak, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yılmaz Gerger, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üys. Abdullah Solmaz, Destek Hizmetleri Başkanı Halil Beyazkendir, Şanlıurfa Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimi Dr. İbrahim Halil Canbeyli, Gaziantep Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Vejdi Yıldız, Adıyaman Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Nurettin Karakayalı, Kilis Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Murat Şekeroğlu, Kahramanmaraş Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Akgüngör ve illerdeki 112 ve hastane başhekimleri katıldı.
İl Sağlık Müdür vekili Dr. Öğr. Üys. Faruk Günak’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıda, 2 yıllık verilerin sunum eşliğinde karşılaştırılarak, sunulan acil sağlık hizmetlerinin verimliliği, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevklerinin koordinasyonu, hastane acillerine yapılan müracaat sayıları, acil vaka müdahale istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikâyetler masaya yatırıldı.
8. bölge olarak düzenlenen 12. bölge ASKOM toplantısında, illerde sunulan sağlık hizmetlerin verimliliğinin ve kalitesinin artırılması yönelik sunumlar yapıldı.
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL