Güncel

Şanlıurfa’daki polisleri kim katletti? Batuhan Çolak yazdı!

Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Şanlıurfa’da şehit düşen iki polis memurunun olayına ilişkin detayları yazdı. …

Şanlıurfa’daki polisleri kim katletti? Batuhan Çolak yazdı!

Dün Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde takibe aldıkları bir şüpheli tarafından açılan ateş sonucu Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici ve Polis Memuru Cemal Bozkurt şehit oldu. Olayın ardından saldırıya ilişkin farklı detaylar ortaya atılırken, Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, cinayet zanlısının cezaevinden tahliye edildiğini ve oldukça kabarık bir suç listesi olduğunu yazdı.
Polislerin şehit edilmesinin hemen ardından bir yazı kaleme alan Çolak, “Şanlıurfa’da az önce iki polisimiz Cemal Bozkurt ve Abdullah Yasir Binici şehit düştü.
Ama burada bir sorunumuz var. Hem de çok ciddi bir sorun. Anlatmak istiyorum. Silah kaçakçılığı ihbarı üzerine şüpheli bir araç durdurulmak isteniyor.
Şüpheli araç, kendisini durdurmak isteyen polislerin üzerine hedef gözeterek ateş açıyor. Polis memurumuz Cemal Bozkurt sırt bölgesinden aldığı kurşunlarla şehit düştü, Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici de baş bölgesinden vurularak şehit edildi.
İki polisimizi şehit eden şahsın adı Mehmet Aslan, 1982 doğumlu, onlarca suç kaydı var:
-Adam öldürme
-Mala zarar verme
-Tehdit -Hakaret
-Kasten yaralama
-3 kez silah yakalatma… 2004 yılında cinayetten hapse giriyor, 2013’te tahliye ediliyor.
Düşünün; sicili bozuk, daha 22 yaşında cinayet işliyor ve 9 yılda tahliye oluyor. Yetmiyor birçok suça karışıyor. Adalet durdukça o durmuyor; silah kaçakçılığı yapmaya, insanların canını yakmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.
Yazının tamamını okumak için tıklayınız! Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL