Magazin

Şarkıcı Bergen kimdir, kaç yaşında, neden öldü? İşte Bergen’in hayatı

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde yer aldığı Bergen filminin vizyona girmesinin ardından hayat verdiği karakter olan Bergenin yaşamı merak konusu oldu.

Şarkıcı Bergen kimdir, kaç yaşında, neden öldü? İşte Bergen’in hayatı

Farah Zeynep Abdullah’ın başrolünde yer aldığı Bergen filminin vizyona girmesinin ardından hayat verdiği karakter olan Bergen’in yaşamı merak konusu oldu. İzleyenlere duygusal anlar yaşatan ve Bergen’in yaşam hikayesine geri döndüren filmde oyunculuklar büyük beğeni topladı. Peki, Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı Bergen kimdir, neden öldü?

“Bergen” sadece 30 yıl yaşadı. Hayatını Halis’e duyduğu ölümüne aşka adadı. Tek isteği şarkı söylemekti. Ancak Halis’in kıskançlık krizleri buna izin vermedi. Önce yüzüne kezzap atıp güzelliğini elinden aldı, sonra da tek kurşunla canını. Bergen’in yeğeni Esra Zorlular anlattı, Yavuz Hakan Tok kaleme aldı. İşte “Acıların Kadını Bergen”in hikayesi…

 

Bazen insanlar hiddetli sever, ölesiye sever, yaşadıkları kötü olaylar sevgisinden bir şey götürmez” demişti Bergen yeğenine. Bambaşka bir hayatı olabilirdi. İlkokulu bitirir bitirmez konservatuvara girdi. Hem de sınavı birincilikle kazanarak. Asıl adı Belgin’di. Okulu hiç sevmedi. O sadece şarkı söylemek istiyordu. Kafasını karıştıran notalardan, her gün o kocaman viyolonseli tıngırdatmaya çalışmaktan çok sıkılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL