SonDakika

SON DAKİKA: Bakan Soylu: Sancaktepe’de bir terör hücresi çökertildi, 5 kilo patlayıcı ele geçirildi

SON DAKİKA: Bakan Soylu: Sancaktepe’de bir terör hücresi çökertildi, 5 kilo patlayıcı ele geçirildi

SON DAKİKA: Bakan Soylu: Sancaktepe'de bir terör hücresi çökertildi, 5 kilo patlayıcı ele geçirildi

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Sancaktepe’de bir hücre evine yapılan baskında DKP/BÖG üyesi 3 teröristin yakalandığını, patlamaya hazır 5 kilogram patlayıcı, bomba düzenekleri ve mühimmat ele geçirildiğini açıkladı.

Son dakika haberi! İstanbul Sancaktepe’de terör örgütü DKP/BÖG’ün hücre evine düzenlenen operasyonda bomba hazırlığındaki 3 kişi suçüstü yakalandı, yaklaşık 5 kilogram patlayıcı ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Devrimci Komünarlar Partisi/Birleşik Özgürlük Güçleri (DKP/BÖG) terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik emniyet ve istihbarat güçlerinin devam eden çalışmalarında, örgütün eylem hazırlığında olduğu bilgisi alındı.

Bunun üzerine dün saat 21.45 sıralarında Sancaktepe ilçesindeki hücre evine operasyon düzenlendi.

Operasyonda, H.T, C.P. ve O.A. bomba hazırlarken suçüstü yakalandı. Aramalarda, yaklaşık 5 kilogram patlayıcı ve bomba düzenekleri ele geçirildi.

BAKAN SOYLU DUYURDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, operasyonla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sancaktepe’de bir terör hücresi daha çökertildi. DKP-BÖG hücre evinde 3 teröristi yakalayan TEM birimleri, patlamaya hazır 5 kilogram patlayıcı, bomba düzenekleri ve birçok mühimmat ele geçirdi. Allah, İstanbul Emniyeti TEM, istihbarat birimlerimiz ve tüm güvenlik güçlerimizi korusun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL