Magazin

Ukrayna’dan Haluk Levent’e konser teklifi

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmek için başlattığı saldırı yedinci gününe girdi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, sanatçı Haluk Levent’e Kırım Türk'ü sanatçı Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu. Levent, "Seve seve" diyerek teklife olumlu yanıt verdi. …

Ukrayna’dan Haluk Levent’e konser teklifi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmek için başlattığı saldırı yedinci gününe girdi. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, sanatçı Haluk Levent’e Kırım Türk’ü sanatçı Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu. Levent, “Seve seve” diyerek teklife olumlu yanıt verdi.

Ukrayna’ya, Rusya tarafından 24 Şubat sabahı başlatılan askeri harekatta 6 gün geride kaldı. Rus hava saldırılarının başlamasından sonra çok sayıda kişi başkent Kiev’i terk etti. Birçok kentte yollar kapanırken bazı kişilerin yürüyerek Polonya ve Macaristan’a geçtikleri görüldü.

Önceki gün ise Eurovision 2016 birincisi Kırım Türkü sanatçı Jamala da iki çocuğuyla Ukrayna’dan Romanya’ya, oradan da Türkiye’ye sığındı. 

 

Türk halkına, verdikleri karşılıksız destek için Ukrayna halkı adına teşekkür ettiğini aktaran sanatçı, “Türkiye, yüzyıllardır olduğu gibi bu süreçte de hiçbir karşılık beklemeden insani sorumluluğu ve vicdanı dolayısıyla kapılarını sonuna kadar açtı” ifadesini kullandı.

Genç sanatçı, 2 çocuğuyla Türkiye’ye gelinceye kadar yaşadığı zorluklara değinerek, “Türkiye’ye mülteci olarak geleceğim hiç aklıma gelmezdi” diye konuştu.

HALUK LEVENT’E KONSER TEKLİFİ: ‘JAMALA İLE ŞARKI SÖYLEMEK İSTEMEZ MİSİNİZ?’

Son olarak, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, sanatçı Haluk Levent’e, Kırım Türkü sanatçı Jamala ile ortak konser teklifinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL