Güncel

Ünlü Modacı Şansal can güvenliği nedeniyle Urfa programını iptal etti!

Ünlü Modacı Barbaros Şansal, Şanlıurfa Barosu'nun düzenleyeceği Kariyer Günleri Söyleşi programı kapsamında Şanlıurfa'ya gelecekti. Şansal'ı programını gelen tepkiler üzerine iptal ettiğini duyurdu. Şansal, "Kariyer Günleri programımı can güvenliğimin sağlanamayacağı belli olduğundan üzülerek iptal etmek zorundayım" dedi. …

Ünlü Modacı Şansal can güvenliği nedeniyle Urfa programını iptal etti!

Ünlü modacı Barbaros Şansal, Kariyer Günleri Söyleşi programı kapsamında Şanlıurfa’ya gelecekti.
Ünlü Modacı Barbaros Şansal, Şanlıurfa Barosu’nun düzenleyeceği Kariyer Günleri Söyleşi programını, can güvenliğinin sağlanamayacağı nedeniyle iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.
Şansal, programını iptal ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadelerle duyurdu:
“Birkaç gündür @UrfaBarosu daveti üzerine, tüm yoğun programıma rağmen, hiç bir karşılık beklemeden cübbeye düğme ve cep neden olmazı anlatmak için kabul ettiğim Kariyer Günleri programımı can güvenliğimin sağlanamayacağı belli olduğundan üzülerek iptal etmek zorundayım. Teşekkür.
buna rağmen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde @MezitliBel ile Fabrikada, Tarlada, Çarşıda @Canan_Kaftanci ile yürüyüp, akşamına @SumruYavrucuk ile sanata doymak isteyenler Mersin’e beri gelsin. ( neye niyet neye kısmet )
ya da 9 Mart gecesi Belçikanın Başkenti Brüksel’de Flaman Kraliyet Tiyatrosundaki GILGAMESH galasında buluşalım. 11 Mart da müze gezmek isterseniz Amsterdam Rambrabt’da da bana eşlik edebilirsiniz. ( haticeye değil neticeye bakılır. )”
ŞANSAL’IN KENTE GELMESİ TEPKİ TOPLADIŞansal’ın Şanlıurfa’ya geleceğini sosyal medya üzerinden Şanlıurfa Barosu tarafından duyurulmasıyla birlikte bazı sendika, dernek ve platform başkanları tepki gösterdi.
Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem Şansalın gelişine şu sözlerle tepki gösterdi:
“Şanlıurfa barosunun düzenleyeceği etkinlik için sapkın ilişkileri savunan sözde modacı birinin mütedeyyin insanların yaşadığı Şanlıurfa’ya davet etmesi iyi niyetle bağdaşmaz.baroyu sağduyu’ya davet ediyoruz halkın dini ve Ahlakı değerlerine hakaret eden birini davet etmesi manidardır. ”
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun da Şansal’ın Şanlıurfa’ya gelmesine şu sözlerle tepki gösterdi:
“Parlak moda kariyerinin yanında sapkın eşcinsel tercihi ve ateist kimliği ile ön plana çıkmayı tercih eden Barbaros Şansal’ın @UrfaBarosu tarafından davet edilmesi kabul edilemez.  ‘Terzi yamağı’eğer baroya kayıtlı avukatlar için elbise kreasyonuyla geliyorsa bu kurumsal bir davettir, gündeme bile almaya değmez.Ancak modacılık kariyeri kisvesi altında bu şehre eşcinsel bir elbise giydirilmeye çalışılıyorsa buna hiç kimsenin gücü yetmez.”
VELAT İZOL’DAN DESTEKŞansal’ın sosyal medya üzerinden yaptığı sitemli bir paylaşım da yapmıştı.
Şansal paylaşımında; “sn @avvelatizol bu tarz insanların olduğu bir yere gelmen için bana bir sebep gösterir misiniz ? Şenyaşar ailesinin başına gelenler gibi mi beni hedef göstermelerine sessizsiniz?” ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa Baro Başkanı Mehmet Velat İzol ise Şansal’ın sitemli paylaşımı üzerine; ” Urfa barosu Şenyaşar ailesinin yanında durduğu gibi her türlü haksızlıkların karşısında durmaya devam edecektir. Nefret suçu işleyen bu şahıs hakkında her türlü girişimi yapacağımızdan şüpheniz olmasın.Size gerekirse tek başıma kalkan olurum bu küstahlığa ve tehdite boyun eğmem.” ifadelerinin yer aldığı bir paylaşım yapmıştı.
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL