Güncel

Urfa’da ekmeğe zam geldi: Fırıncılar da vatandaş da memnun değil!

Şanlıurfa'da ekmek ve pişirme fiyatlarına büyük bir zam yapıldı. 2 TL olan ekmek fiyatı yapılan zam ile 2 buçuk TL oldu. Ekmeğe yapılan zamdan vatandaş da fırıncılar da memnun değil. …

Urfa’da ekmeğe zam geldi: Fırıncılar da vatandaş da memnun değil!

Türkiye’de hemen hemen her gün yeni bir zam yapılıyor. Akaryakıt fiyatlarından gıda fiyatlarına kadar neredeyse zam gelmeyen ürün kalmadı.  Şanlıurfa’da da uzun süredir konuşulan ekmek zammı bugünden itibaren uygulanmaya başlandı.
Yapılan zamdan sonra konuşan Fırıncı Ahmet Leben, Nedim Orak ve Mehmet Kılıç, ekmeğe yapılan zammı istemediklerini girdi maliyetlerinin yükselmesi sonucu zam yapmaya mecbur kaldıklarını söyledi. Odun fiyatları, elektrik, un, şeker ve yağ fiyatlarının yükselmesiyle birlikte zarara uğradıklarını ve ekmeğe zam gelmesini talep ettiklerini belirten fırıncılar, girdi fiyatlarının sabit kalmasını ve ekmeğe zam yapılmamasını istedi.
Vatandaş yapılan zamma tepki göstererek asgari ücretle çalışan bir kişinin evine ekmek götüremeyeceğini ve yapılan zamlar karşısında her gün daha da kötüye gittiklerini söyledi. Sadece ekmeğe değil hemen hemen her ürünün zamlandığını söyleyen vatandaşlar dert yandı.
ZAMLI EKMEK FİYATIŞanlıurfa’da bugünden itibaren geçerli olacak şekilde  200 gram somun ekmek 2 buçuk TL, 170 gram tırnaklı ekmek 2 buçuk TL, 150 gram açık ekmek 2 buçuk TL, 80 gram simit 2 buçuk TL, 80 gram poğaça 2 buçuk TL, çömlek pişirme 5 TL, tepsi pişirme 2 TL, 1 şiş biber pişirme 1 TL, 1 şiş patlıcan pişirme 1 TL oldu.
Esma ALBAYRAK-ÖZEL HABER/ URFA PUSULA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL