Spor

Urfalı sporcular birinci oldu!

Şanlıurfa’da 293 sporcunun yarıştığı Şehit Demet Sezen Türkiye Dart Şampiyonası Sıralama Turnuvaları 4. Ayak Bölge Turnuvasında Büyükşehir Belediye sporcuları 10 madalya ile birinci oldu. …

Urfalı sporcular birinci oldu!

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen Şehit Demet Sezen Türkiye Dart Şampiyonası Sıralama Turnuvaları 4. Ayak Bölge Turnuvası, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı ve 293 sporcu yarıştı. Turnuvada 10 madalya kazanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sporcularından Hazar Abdülkerim ile Süleyman Can Durmuş Türkiye birincisi oldu.
Yıldız kız erkek, genç kız erkek, büyük kadınlar ve büyük erkekler kategorilerinde toplam 293 sporcu kıyasıya mücadele ettiği turnuvada genç erkekler ve genç kızlar kategorisinde Kerim Can Durmuş ve Hazar Abdülkerim Türkiye birincisi oldu. Turnuvada Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sporcuları çeşitli derecelerle 10 madalya kazandı.
KİMLER MADALYA ALDI?Kıyasıya mücadelenin yaşandığı turnuvanın ikinci gününde genç erkekler kategorisinde birinci Emir Han Gündüz, ikinci Halil Can Yıldız, üçüncü Süleyman Can Durmuş ve dördüncü Harun Aslan oldu. Genç kızlar kategorisinde ise birinci Hazar Abdülkerim, ikinci Havva Nur Karaman, üçüncü Merve Keklikçi ve dördüncü Büşra Nur Apaydın oldu. BEYAZGÜL DE KATILDIDart turnuvası kapanış törenine katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sporcularla birlikte dart oynayarak madalyalarını verdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Dart, dikkat gerektiren bir husus, vücudumuzun ve duruşumuzun çok doğru olması gerekir. Çok hassas bir spor olan dartta atışların yarım santimetre bir tarafa kaydığı zaman yarışmayı kazanmak ve kaybetmek mümkün. Dart yarışması bir motivasyon yarışmasıdır. 12’ye, hedefe motive olacaksın ve o motivasyonunu kaybetmeden yarışmayı devam etmen gerekir. Centilmence yarıştıkları için bütün sporcularımızı tebrik ediyorum. İnşallah başarılarınızın devamı olacaktır. Şanlıurfa’mız bu mevsimde çok güzel, burası tarihin, kültürün ve gastronominin merkezidir. Herkesin bu merkezde mutlu olması bizim de mutlu olmamızı sağlar” diye konuştu. DURMUŞ: URFA EN BAŞARILI İLLERDENTürkiye Bocce Bowling Dart Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilcisi Halil Durmuş, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sporcuları dart turnuvasında 10 madalya kazandı ve bu bizi çok mutlu etti. Hedefimiz ilerleyen turnuvalarda daha çok başarı kazanmak ve bunları Milli Takım, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları ile süslemek istiyoruz. Dartta Şanlıurfa en başarılı iller arasında yer alıyor’’ dedi.
SPORCULARDAN AÇIKLAMAHazar Abdülkerim, “Aylardır bu turnuvaya hazırlanıyorum. Bölge şampiyonasında iki gün boyunca yapılan müsabakalarda Türkiye birincisi oldum. Amacım çok iyi bir derece ile İspanya’da yapılacak olan turnuvada ülkemizi temsil etmek ve hedefim milli sporcu olmaktır. İspanya’da ülkem adına yarışmak istiyorum ve bu şampiyonada derece yapmak istiyorum. En büyük hayalim dünya şampiyonu olmaktır” dedi.
2 gün süren turnuvada Türkiye birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü elde eden Kerim Can Durmuş, ise hedefinin Milli takıma seçilmek olduğunu söyledi.
Urfa Pusula

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL